Láska k učení

Posted:

Láska k učení

Letos se přípravami GEGfestu vine duhová nit, která nám připomíná, co všichni dávno víme: My rádi učíme, vy rádi učíte. Rádi vás učíme, jak rádi učíme. Proto vyhlašujeme motto letošního GEGfestu: LÁSKA K UČENÍ. GEGfest pořádají učitelé pro učitele.

Michal Šebek z FEL ČVUT bude mít na GEGfestu přednášku na téma Vzdělání pro budoucnost: Děti zřejmě potřebují vzdělání pro budoucnost, protože tam budou žít. Jenže my nevíme o budoucnosti nic. Tak jaké to vzdělání má vlastně být?

Geniállní zeměpis na GEGfestu s Ivanou Brožovou a Milanem ze ZŠ Staňkov: Společně si vyzkoušíme propojení zeměpisu a informatiky. Účastníci workshopu se stanou na 90 minut žáky druhého stupně ZŠ a společně se seznámíme se státy Jižní Ameriky. Vyjasníme si ve skupinkách zadané pojmy a následně je zpracujeme elektronicky v aplikaci Genially. Výstupy umístíme na společnou nástěnku Padlet. A když vyjde čas, tak si dáme i testík v aplikaci Kahoot!

Karel Moric (ZŠ Ludgeřovice) bude mít na GEGfestu workshop: Jak nám digitální technologie pomáhají individualizovat výuku Naše škola od roku 2012 využívá ve výuce tablety Apple iPad. Ve škole jich máme pro žáky více jak 110 a dnes si prakticky neumíme představit den, kdy bychom je nevyužívali. Pomocí technologií se nám daří individualizovat výuku a dopřát každému žákovi maximální prostor pro jeho seberozvoj.

Váš #gegfest tým